Fraga styczeń 2011

image015 W dniach 11-15.01.2011 w miejscowości Fraga (Hiszpania) odbyło się kolejne spotkanie szkół partnerskich w ramach realizacji projektu COMENIUS. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Polski, Czech, Niemiec Hiszpanii i Włoch. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Beata Zadykowicz, opiekunki Szkolnego Klubu COMENIUS - panie Wioletta Karczewska i Elwira Kiczkajło oraz uczennice Magdalena Gierasimiuk (kl. IIIA), Justyna Borawska (kl. IIID), Małgorzata Kłujszo (kl. IIIE) i Anna Wysocka (kl. IIA).

Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele odwiedzili szkołę hiszpańską, zostali oficjalnie przyjęci w urzędzie przez burmistrza miasta, zwiedzali Fragę, a czas wolny spędzali na specjalnie dla nich zorganizowanej dyskotece. Jednym z ważniejszych punktów programu były prezentacje szkół z realizacji pierwszego podprojektu: "Style architektoniczne na banknotach euro". Forma tych prezentacji była dowolna tak, więc można było zobaczyć przedstawienie, prezentacje multimedialne, plakaty, a nawet zagrać w tematyczne gry planszowe, karty, ułożyć puzzle.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Barcelony. Uczestnicy spotkania odwiedzili znane miejsca (m.in. dzielnicę gotycką, bazylikę Sagrada Familia, aleja La Rambla i Plac Kataloński), zjedli obiad nad morzem i mieli okazję dokonać drobnych zakupów.

Podsumowaniem spotkania były kolaże przygotowane przez młodzież w grupach międzynarodowych. Wizyta w Hiszpanii umożliwiła jego uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów, zdobycie wielu ciekawych doświadczeń, podniesienie kompetencji językowych z języka angielskiego, niemieckiego a nawet hiszpańskiego.

Zobacz wiecej zdjęć


image006 image007 image012

 

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla