"Polska i Niemcy razem w Europie w 2019 roku"

W dniach 02-08 czerwca 2019 roku w schronisku młodzieżowym w Gdańsku odbędzie się kolejne polsko-niemieckie spotkanie młodzieży pod hasłem "Polska i Niemcy razem w Europie w 2019 roku".

Odbędzie się ono dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Jugendwerk. Wezmą w nim udział uczniowie ZSOiT, Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz szkoły w Neuss-Niemcy. Wymiana obu szkół prowadzona jest od kilku lat. Koordynatorem ze strony polskiej jest Wioletta Maria Karczewska, nauczyciel języka niemieckiego i rosyjskiego w ZSOiT w Białymstoku. Program wyjazdu obejmuje różnorodne formy pracy, takie jak tworzenie fikcyjnych biografii, wywiady uliczne i gry miejskie. Uczniowie zwiedzą także Gdańsk oraz pobliskie muzea. Wszyscy uczestnicy obejrzą film pt. "Od Solidarności do wolności", a na koniec będą mogli podzielić się refleksjami na temat wydarzeń, które bliżej poznali. Takie programy przyczyniają się do wzajemnego poznawania i zrozumienia. Dzięki realizacji projektu młodzież uczy się bycia Europejczykiem, pozbawia się uprzedzeń i nabywa motywacji do nauki języków obcych.

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla