Europa 2018

W dniach 13 - 19 maja 2018 r. w Schronisku Młodzieżowym w Gdańsku miało miejsce kolejne polsko - niemieckie spotkanie młodzieży pod hasłem Europa 2018.

Odbyło się ono dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Jugendwerk. Brało w nim udział 10 uczniów ZSOiT oraz 3 uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego  i  24 ze szkoły  w Neuss-Niemcy. Wymiana obu szkół prowadzona jest od kilku lat. Koordynatorem ze strony polskiej jest Wioletta Maria Karczewska, nauczyciel języka niemieckiego i rosyjskiego w ZSOiT w Białymstoku . Opiekunem  młodzieży w tym roku była tez p. Joanna Silwonik – nauczycielka języka polskiego. Program wyjazdu obejmował różnorodne formy pracy, takie jak tworzenie fikcyjnych biografii, wywiady uliczne i gra miejska. Uczniowie zwiedzili też Gdańsk , obejrzeli  interaktywne wystawy w Muzeum II Wojny Światowej. Tematem przewodnim była Europa 2018.Wszyscy uczestnicy obejrzeli też film Drogi do wolności i mieli okazję podzielić się refleksjami na temat wydarzeń, które bliżej poznali. Takie programy przyczyniają się do wzajemnego poznania się i zrozumienia, jak ważna jest historia powojenna dzisiaj. Dzięki realizacji projektu młodzież uczy się bycia Europejczykiem, pozbawia się uprzedzeń i nabywa motywacji do nauki języków obcych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii...

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla