Projekt w Gdańsku

W dn. 13.05. - 19.05.2018 odbywać się będzie kolejna edycja historycznego projektu polsko - niemieckiego, który jest realizowany przy współpracy nauczycielki ZSOiT Wioletty Marii Karczewskiej z Paulem Estersem, nauczycielem z Berufkolleg z Neuss - Niemcy.

Projekt dofinansowuje PNWM. W tym roku weźmie w nim udział 10 uczniów z ZSOiT oraz 3 uczniów z SMS Jagiellonia. Opiekunami ze strony ZSOiT będą Panie - Wioletta Maria Karczewska i Joanna Danuta Silwonik.
Projekt polsko-niemiecki pod patronatem PNWM idealnie wpasowuje się w obecną sytuację społeczno-polityczną dotyczącą tematyki związanej z drugą wojną światową, obozami zagłady, czy też odrodzeniem się ruchów nazistowskich na terenie Europy. PNWM dofinansowuje szkoły, które mają partnerów niemieckich, nasza szkoła od wielu lat z sukcesem współpracuje w wielu projektach, w tym międzynarodowych, z szkołą w Neuss/ Kolonia
Dzięki realizacji tego projektu, młodzież polsko-niemiecka w trakcie zajęć warsztatowych, realizowanych metodami  aktywizującymi, zwiedzaniem miejsc historycznych, nie tylko uczy się historii, ale również tolerancji względem drugiego człowieka, bycia Europejczykiem, pozbawia się uprzedzeń względem innego narodu, jednostki, wzrasta  motywacja młodzieży do nauki języków obcych, otwarcia się na drugiego człowieka. Projekt rozwija tolerancję, przyczynia się do zawierania przyjaźni polsko-niemieckiej, co w perspektywie czasu będzie służyć wielu  pokoleniom Polaków i Niemców.
Tematem tego spotkania jest: „ Europa 2018”, co oznacza, że będziemy naszych polsko-niemieckich uczniów edukować w historii Polski, Niemiec i innych krajów europejskich od drugiej wojny światowej, poprzez rozwój "Solidarności" i jej wpływu na bezkrwawe rewolucje w Europie do czasów współczesnych.
Dzięki mojej wieloletniej współpracy ze szkołą w Neuss/ Niemcy projekt cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.
 
Z poważaniem
Wioletta Maria Karczewska
Joanna Danuta Silwonik

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla