Relacja z Niemiec

COM NIEM 01 Kolejne spotkanie w ramach projektu Comenius odbyło się w miejscowości Neuss w Niemczech w dniach od 8 do 12 grudnia 2014 roku.

„Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem.”
Albert Einstein

W dniach od 08 – 12.12.2014 roku 5-osobowa grupa młodzieży wraz z 2 nauczycielami – Wiolettą Marią Karczewską i Joanną Silwonik brała udział w kolejnym spotkaniu roboczym w ramach realizowanego w ZSOiT projektu Comenius: „Znaczki – małe dzieła sztuki i klucze do drzwi europejskiej kultury i historii”. Spotkanie odbywało się w Neuss /Niemcy/, brali w nim udział nasi partnerzy z dwóch szkół włoskich, Turcji oraz Hiszpanii. Czas spędzaliśmy intensywnie – bardzo ciepło byliśmy przyjmowani przez Dyrekcję, nauczycieli i uczniów Erzbischoefliches Berufskolleg, zwiedziliśmy nowoczesną sortownię listów w Kolonii (jedną z dziesięciu istniejących na terenie Niemiec), mieliśmy czas na podziwianie katedry kolońskiej, chłonęliśmy przedświąteczną atmosferę na słynnych niemieckich rynkach bożonarodzeniowych, zdobywaliśmy motywację do nauki języków obcych, poznawaliśmy historię i kulturę krajów partnerskich w czasie podsumowania podprojektu: „Osobowości na znaczkach pocztowych”. Każda z grup oprócz prezentacji przygotowała i inne formy realizujące ten temat, np. Hiszpania – quiz, który wygrała nasza grupa, Polska – skecz w języku angielskim, który nasi uczniowie samodzielnie napisali i przebrali się m.in. za Wisławę Szymborską, Jana Pawła II, Włosi – karaoke, które wciągnęło do wspólnej zabawy wszystkie osoby znajdujące się na auli szkolnej. Do naszej prezentacji wiele materiałów dostarczyła nam Poczta Polska, a w szczególności p. Barbara Strzymińska - Zdanewicz, z którą bardzo intensywnie współpracujemy już drugi rok. Niezmiernie sympatycznie zostaliśmy przyjęci przez Burmistrza Miasta Neuss, były i ciekawe rozmowy, i poczęstunek i prezenty. Nasza polska grupa realizowała także bardzo ważną misję, a mianowicie popularyzację Podlasia i Białegostoku wśród władz miasta Neuss, Dyrekcji Szkoły i koordynatorów państw partnerskich. Materiały promocyjne otrzymaliśmy od miłych pracowników Biura Promocji Białegostoku, za które dziękujemy.

„Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych.”
Stanisław Wyszyński

Szkolny koordynator projektu Comenius
Wioletta Maria Karczewska

  COM NIEM 02 COM NIEM 03

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla