Warsztaty ekologiczne w Białowieży

20100424 1 Warsztaty ekologiczne, Białowieża, 20-24 kwietnia 2010 r.

Już po raz 14-ty uczniowie klas o zawodach: technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik agrobiznesu spotkali się z rówieśnikami z klasy o profilu ekologicznym ze szkoły z Boxtel w Holandii na wspólnych warsztatach ekologicznych w Białowieży.

 

My zamieszkaliśmy w agroturystyce „Dom pod bocianem”, a Holendrzy obok w pensjonacie „Gawra”.

 

Już pierwszego dnia wybraliśmy się z przewodnikiem do ścisłego rezerwatu, a wieczorem, po uprzednim zapoznaniu się młodzieży, wysłuchaliśmy wykładu o ssakach Puszczy Białowieskiej w Zakładzie Badania Ssaków PAN. Wykład głoszony był w języku angielskim.

 

We środę nasi holenderscy przyjaciele wyjechali na całodniową wycieczkę nad Biebrzę, a my wybraliśmy się na ścieżkę edukacyjną Żebra Żubra oraz do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. Po południu gotowaliśmy wspólnie obiad, zaś wieczorem wybraliśmy się na spacer do Parku Pałacowego.

 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Przyrodniczym. Przed południem, wspólnie z nauczycielami ze szkoły z Boxtel, podzieliliśmy uczniów na grupy i przydzieliliśmy im zadania.

I grupa tropiła dziki i określała na mapie miejsce ich bytowania.

II i III grupa tropiła bobry i znajdowała ślady ich działalności.

IV grupa zajęła się ustaleniem proporcji między środowiskiem naturalnym a antropogenicznym wybranego obszaru Białowieży.

V grupa badała zawartość charakterystycznych dla stawu zlokalizowanego wśród łąk związków chemicznych oraz określała ilość płazów zamieszkujących ten staw i jego najbliższą okolicę.

 

Po obiedzie, młodzież z naszej szkoły oraz uczniowie z Holandii, przygotowywali w grupach wspólne prezentacje multimedialne w języku angielskim. Było to zdecydowanie nowe doświadczenie dla wszystkich uczniów.

 

W piątek rano wynajęliśmy rowery i udaliśmy się do Miejsca Mocy. Po zaczerpnięciu pozytywnej energii i po wspólnym obiedzie uczniowie przygotowywali się do wystąpienia na forum w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Było to dla obu grup wielkie przeżycie. Wieczorem około godziny 20.00 na terenie naszej agroturystyki odbyło się pożegnalne ognisko. Młodzież obu szkół bawiła się doskonale aż żal było się rozstać.

 

» Prezentacja: Warsztaty ekologiczne „Białowieża 2009”  (7,26 MB)

 

Zobacz wiecej zdjęć


20100424 2 20100424 3 20100424 4

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla