Współpraca ze szkołą w Boxtel k. Eidhoven

W 1996 roku, z inicjatywy Stowarzyszenia Kontakt Miast Białystok-Eindhoven, nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Boxtel k. Eindhoven. Jest to szkoła o profilu ekologicznym podobnym do naszych zawodów technika inżynierii środowiska i melioracji oraz technika agrobiznesu.

 

W ramach tej współpracy, każdego roku wiosną, organizujemy wspólnie warsztaty ekologiczne w Białowieży. Uczestniczy w nich każdorazowo kilkunastu uczniów naszego technikum i uczniów ze szkoły z Boxtel.

 

Parki narodowe są doskonałą bazą dydaktyczną, w której młodzież ma okazję skonfrontować teorię z praktyką. Ma też możliwość kształtowania własnej wrażliwości i doskonalenia świadomości postaw wobec przyrody. Poznaje różne ekosystemy i ich powiązania, zapoznaje się z historią i kulturą ludności zamieszkującej obszary północno-wschodniej Polski. Uczniowie zapoznają się z metodą projektów, wykonując samodzielnie przydzielone im zadania. Uczestniczą też w projektach przygotowanych przez nauczycieli z Holandii.

 

Współpraca młodzieży z obu szkół jest jednym z elementów integracji europejskiej. Nawiązują się nowe przyjaźnie. Uczniowie mają możliwość konwersacji w języku angielskim oraz przygotowania prezentacji i przedstawienia jej na forum również w tym języku. Na zakończenie, podczas ogniska, zapoznają się z naszą tradycją pieczenia kiełbasek.

 

Opracowała: Anna Domańska, organizator warsztatów

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla