Nasi Rusycyści na Łotwie

Łotwa aparat 2013 662 W dniach 22.09-28.09 2013 reprezentując ZSOiT w Białymstoku panie Anna Targońska i Wioletta Maria Karczewska miały możliwość uczestniczyć w kursie językowym w miejscowości Daugavpils na Łotwie. Pojechały tam dzięki grantowi otrzymanemu z programu Comenius - MOBILNOŚĆ SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ.

Kurs dotyczył interaktywnych metod nauczania języka rosyjskiego. Podczas 30 przeprowadzonych godzin szkolenia zastosowano wiele metod nauczania: praca w grupach, warsztaty, prezentacje video, wywiady, wykorzystano TIK. Nowością były zajęcia pokazowe tzw. francuskie warsztaty stawiające na bardzo zindywidualizowaną pracę z uczniem. Wszyscy prowadzący zadbali o dobór ciekawych materiałów, które zostały przekazane uczestnikom kursu. Najbardziej przydatne będą zaprezentowane strony internetowe z których można czerpać gotowe materiały do lekcji. Ilość zaproponowanych materiałów i ich wysoka jakość wywarła ogromne wrażenie na wszystkich osobach uczestniczących w kursie.

Oprócz zajęć dydaktycznych grupa miała okazję zobaczyć trzy różne szkoły łotewskie, uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, spotkać się z dyrektorami szkół. Podczas kursu zwiedzano Rygę i Daugavpils (rynek, twierdzę, centrum Marka Rotko, „Russkij Dom”, kościoły, cerkwie). Bardzo miłym akcentem była wycieczka do teatru i obejrzenie przedstawienia w języku rosyjskim. Szkolenie było także doskonałą okazją do zaprezentowania naszego regionu, miasta i szkoły. Mamy nadzieję, że zawarte znajomości i przyjaźnie zaowocują dalszą współpracą.

Łotwa aparat 2013 621 Łotwa aparat 2013 923 Łotwa aparat 2013 961 Łotwa aparat 2013 888

Łotwa aparat 2013 976 Łotwa aparat 2013 105 Łotwa aparat 2013 103 Łotwa aparat 2013 104

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla