Konferencja samorządów młodzieżowych internatów i burs

1 marca 2019 roku w Internacie ZSOiZ w Mońkach odbyła się konferencja przedstawicieli i opiekunów samorządów młodzieżowych internatów i burs. Tematem tegorocznego spotkania był "Wolontariat – jako jedna z form organizacji czasu wolnego wychowanków internatów i burs szkolnych”.

Samorząd naszego internatu godnie reprezentowały wychowanki Monika Mocarska i Katarzyna Zuzanna Litwinka wraz z opiekunem p. Beatą Matwiejuk. Spotkanie było okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń i spostrzeżeń w zakresie prowadzonych działań wolontaryjnych w poszczególnych placówkach. Młodzież przedstawiła sprawozdania w formie prezentacji multimedialnych na temat: ,,Działalność wolontariatu w internatach i bursach szkolnych – prezentacja dobrych praktyk”.
Ponadto uczestniczyłyśmy w cyklu ciekawych wykładów i warsztatów:
– ,,Wolontariat w społeczności lokalnej powiatu monieckiego – doświadczenia i propozycje działań”,  który wygłosiła p. Anna Porębska – Prezeska Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.
– ,,Rola internatu i bursy szkolnej w kształtowaniu postaw prospołecznych i obywatelskich młodzieży” zaprezentowany przez p. Ewę Górsę – Prezeskę Towarzystwa Internatów i Burs.
– ,,Sprawdź czy jesteś kreatywnym wolontariuszem” i  „Razem możemy więcej. Planowanie i organizacja pracy wolontariatu w internacie” – miały charakter zajęć warsztatowych.
Był to dla nas bardzo ciekawy i owocnie spędzony czas, a nowo zdobyte doświadczenia postaramy się wykorzystać w naszych kolejnych akcjach wolontaryjnych.

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla