Koło Młodego Wolontariusza

wol1 Koło powstało we wrześniu 2007 roku. Naszą pracę rozpoczęliśmy od szkolenia na temat „Dlaczego warto być wolontariuszem”, które przeprowadziła pani z Centrum Wolontariatu w Białymstoku. Dowiedzieliśmy się na nim, na czym polega praca wolontariusza, jakie są rodzaje pracy wolontarystycznej, ułożyliśmy także kodeks pracy wolontariusza.

 

Już po raz drugi braliśmy udział w wieczerzy wigilijnej dla ludzi bezdomnych i samotnych, która odbyła się w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz przygotowaliśmy paczki świąteczne dla osób potrzebujących. W okresie wielkanocnym członkowie Koła wybrali się do dziecięcego szpitala DSK w Białymstoku, gdzie z chorymi dziećmi przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne. Nasze Koło nawiązało również współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem i założyliśmy w internacie Szkolne Koło PCK. Dzięki temu uczestniczymy w kwestach, w których zbieramy fundusze na pomoc ludziom bezdomnym i samotnym.

 

Dnia 29.02.2008 r. przedstawiciele Koła Młodego Wolontariusza uczestniczyli w seminarium edukacyjno-warsztatowym na temat: „SPRAWNI – NIEPEŁNOSPRAWNI – WSPÓLNY ŚWIAT” Jak żyć razem? Odbyło się ono w Nauczycielskim Kolegium Rewalidacji, Resocjalizacji i Wychowania Fizycznego w Białymstoku. Moderatorem sesji był dr Wojciech Gasik, na co dzień pracujący w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Najbardziej podobało się nam wystąpienie pani Grażyny Kuryłowicz-Cudowskiej, która prowadzi warsztaty terapii zajęciowej. Przedstawiła ona swoje doświadczenia z pracy z osobami niepełnosprawnymi, a zwłaszcza z osobami niewidomymi. Zaproponowała również kilka doświadczeń i eksperymentów, które bardzo nas zaciekawiły i zainteresowały. Naszą uwagę zwróciła także wystawa prac niepełnosprawnej młodzieży z Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku.

 

12 marca 2008 r. członkowie Koła Młodego Wolontariusza wzięli udział w akcji „Wielkanoc z PCK”. W ramach tej akcji uczestniczyli w kweście ulicznej na zakup „koszyczka wielkanocnego” dla podopiecznych PCK, czyli osób samotnych i chorych. Pozostała część zebranych funduszy została przeznaczona na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

 

wol2 wol3 wol4 wol5

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla