Szkolne Koło Caritas

carit1 W roku szkolnym 2000/2001 katechetki pracujące w szkole (mgr Beata Żukowska i mgr Anna Kulikowska) założyły Szkolne Koło Caritas oraz śpiewającą scholę młodzieżową. Praca obu grup często zazębiała się ze sobą i uzupełniała. Skład osobowy grup był różny w poszczególnych latach i wynosił od 12 do 20 osób. Obie grupy działają nadal, a nad ich pracą obecnie czuwają: mgr Beata Żukowska oraz mgr Małgorzata Ozorowska-Gładysz.

 

  carit2 W ciągu tych lat Szkolne Koło Caritas włączało się w pracę Caritas Polska oraz prowadziło działalność na terenie szkoły. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych (1 listopada) rozprowadzamy znicze nagrobne, a w grudniu świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Odwiedzaliśmy chorych w Szpitalu Miejskim przy ul. Sienkiewicza, a schola co miesiąc przygotowuje liturgię na mszę św. dla chorych. Na terenie szkoły przeprowadzaliśmy zbiórkę pieniędzy na Fundację im. Jana Pawła II dla zdolnej młodzieży z terenów wiejskich, a także na operację chorej córki byłego pracownika naszej szkoły. Rozprowadzaliśmy ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie z makaronu. Co roku organizujemy Świąteczną Loterię Fantową, z której dochód przeznaczamy na pomoc uczniom naszej szkoły. Systematycznie uczestniczymy w spotkaniach Szkolnych Kół Caritas organizowanych przy ul. Warszawskiej i ul. Poleskiej. Młodzież spotyka się także dość systematycznie we własnym gronie, aby pogłębiać własne życie duchowe i religijne.

 

Schola śpiewająca przygotowuje co roku oprawę liturgiczną mszy św. i nabożeństwa Drogi Krzyżowej na rekolekcje wielkopostne oraz na zakończenie roku szkolnego. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na placu przed ratuszem śpiewała kolędy. W szkole odbywają się cotygodniowe spotkania, na których młodzież uczy się nowych piosenek.

 

Działalność obu grup przynosi radość i satysfakcję nie tylko opiekunkom, ale także tym osobom, które doświadczyły nawet drobnej pomocy. Zaangażowanie młodzieży jest duże. Mamy nowe pomysły i nadzieję, że uda się nam je zrealizować dla dobra wspólnego.

 

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla