Koło Turystyki Zagranicznej

ktz2 Koło Turystyki Zagranicznej przy ZSOiT działa od września 2000 r. w oparciu o Szkolny Program Edukacji Turystyczno-Europejskiej i plan pracy opracowany w każdym roku szkolnym i zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną szkoły.

 

Koło turystyczne prowadzą nauczycielki języka polskiego – p. Ewa Zajkowska i p. Beata Zadykowicz.

 

Działalność koła jest bardzo widoczna w szkole. Systematycznie odbywają się spotkania z uczniami, rodzicami uczestników wycieczek, przedstawicielami biur turystycznych.

 

Uczniowie sami wybierają trasy wycieczek. Młodzież podzielona na grupy przygotowuje atrakcyjne prezentacje różnych krajów. Uczniowie prześcigają się w pomysłach. Dzień prezentacji przygotowanych materiałów to klasowe święto. Nie dziwi więc mieszanie się zapachów francuskich perfum ze smakowitą wonią włoskiej pizzy, z każdego kąta klasy rozlegają się dźwięki a to walca wiedeńskiego, a to hiszpańskiego flamenco, czy też bawarskich przyśpiewek ludowych. Na każdej ławce piętrzą się stosy kolorowych folderów, informatorów, słowników, ofert biur podróży czy też charakterystycznych dla danego kraju przedmiotów. Kolorowe plansze, przygotowane przez uczniów, rozbudzają marzenia o podróżach. Zwykle po żywiołowych dyskusjach, trasa wycieczki zostaje wybrana.

 

Każdego roku Koło Turystyki organizuje dwie wycieczki zagraniczne. Dotychczas odwiedziliśmy wiele krajów. Podczas wyjazdów podążaliśmy szlakami wspaniałych tras turystycznych. Odwiedziliśmy: Czechy, Austrię, Niemcy, Włochy, Francję, Monaco, Monte Carlo, Luksemburg, Lichtenstein, Szwajcarię, Hiszpanię.

 

Organizujemy też wyjazdy wakacyjne. Latem 2002 roku był to obóz na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, podczas wakacji w 2003 roku – obóz na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii, natomiast w 2004 r. byliśmy w miejscowości Złote Piaski w Bułgarii.

 

W marcu 2004 roku pojechaliśmy do Włoch. Trasa: Florencja - Rzym - Monte Cassino - Pompeje - Capri - Sorrento - Wezuwiusz - Neapol zachwyciła każdego z uczestników wycieczki.

 

Koło Turystyki Zagranicznej posiada dwie szkolne gazetki, prowadzi kronikę wyjazdów, gromadzi zdjęcia, albumy, foldery i organizuje konkursy fotograficzne oraz literackie na wspomnienia z podróży.

 

Działalność Szkolnego Koła Turystyki Zagranicznej wzbudza zainteresowanie turystyką zagraniczną wśród młodzieży, wzbogaca wiedzę uczniów o krajach europejskich, wzmaga poczucie przynależności do bycia Europejczykiem, motywuje do nauki języków obcych, uczy, jak interesująco, miło i aktywnie można spędzić wolny czas.

 

Wszystkich chętnych do współpracy i wspólnych wyjazdów ZAPRASZAMY – młodzież i opiekunowie Koła Turystyki Zagranicznej.

 

Zobacz wiecej zdjęć


ktz1 ktz3 ktz4

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla