WF - to nie tylko piłka

W ramach lekcji wf-u klasa IB TZ miała okazję poznać kilka ćwiczeń treningu obwodowego z elementami crossfit.

Crossfit to trening siłowo-wytrzymałościowy polegający na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń rodem z wojskowych koszar armii USA. Ćwiczenia tego typu mogą wykonywać kobiety i mężczyźni - niezależnie od wieku, doświadczenia i kondycji. Jedynym warunkiem jest brak przeciwwskazań medycznych. Podczas treningu nie ma nawet chwili na pogaduchy czy odpoczynek. Crossfit daje spektakularne efekty, ponieważ ćwiczenia wykonywane podczas treningu są bardzo zróżnicowane. Bazują na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. Z kilku ćwiczeń takich jak - wskakiwania na skrzynię, pompki, pajacyki i skoki na skakance, tworzone są obwody, które trzeba kilka razy powtórzyć w określonym czasie.
Zresztą... zobaczcie sami - byli zmęczeni ale mieli ogromną satysfakcję, że udało im się dotrwać do końca. GRATULUJEMY!!! My- nauczyciele wf-u - byliśmy pod ogromnym wrażeniem.
Dziękujemy Renacie i Kubie za zdjęcia.

Emilia Lewkowicz

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla