Pola Nadziei

"Pola nadziei" to ogólnopolska akcja, która ma popularyzować ideę opieki paliatywnej.

W Podlaskiem jest organizowana dziesiąty raz przez Fundację "Pomóż Im", która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. W tym roku my również połączyliśmy się do tej akcji. Pani Anna Milewska przywiozła cebulki żonkili i razem z młodzieżą posadziła na przygotowanej rabacie. Dlaczego żonkil? Jak większość z Was już wie, żonkil jest symbolem nadziei. Czyjej? Między innymi ludzi z chorobą nowotworową oraz ich bliskich. Cebulki kwiatów jesienią i zimą nabierają siły by rozkwitnąć na wiosnę, przebijając się przez twardą glebę. Chęć życia jaką posiadają żonkile są metaforą walki z nowotworem, a ich moc daje nadzieję na kolejną wiosnę. Kwiaty, które rozkwitają przypominają nam o ludziach cierpiących i o potrzebie wspierania ich w czasie choroby.

Krystyna Tomaszuk

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla