Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 1 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, ul. Antoniuk Fabryczny 1, odbyły się Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”.

W tym dniu, o godzinie 11.00 w holu głównym naszej Szkoły odsłonięto tablicę memoratywną w hołdzie członkom organizacji antykomunistycznych ,,Białe Orły”, ,,Wiarus” oraz  ,,Polska Organizacja Podziemna- Białe Orły” działających w Białymstoku i Czarnej Białostockiej  w okresie od maja 1951 r.  do grudnia 1953 r. składających się z członków Państwowego Technikum Mechaniki Rolnej w Białymstoku i Zasadniczej Szkoły Zawodowej
w Białymstoku (obecnie ZSOiT w Białymstoku). Wielu z nich zostało aresztowanych przez Urząd Bezpieczeństwa za swoje dążenia do wolnej i niepodległej Polski, skazanych przez komunistyczny sąd na kary więzienia w wysokości od 2,5 do 10 lat.
Tego dnia otwarta została również wystawa ,,Zapomniane Ogniwo”- konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/ 1945-1946.
W uroczystościach udział wzięli: Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Pan Rafał Rudnicki, Poseł na Sejm RP Pan Dariusz Piontkowski oraz wielu innych gości, w tym bohaterowie tych wydarzeń oraz członkowie ich rodzin.
Jesteśmy dumni, że w tej wyniosłej uroczystości liczny udział zaznaczyła również społeczność naszej Szkoły. Była to dla nas wszystkich wspaniała lekcja historii.
Do obejrzenia zdjęć z uroczystości zapraszamy do naszej galerii...

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla